Zabezpečovací technika

Bezdrátový GSM alarm + webové IP-kamery

ideální kombinace pro zabezpečení vašeho majetku

 

 

Klíčové funkce

  • ideální pro zabezpečení kanceláře, domu, chaty, obchodu, garáže apod.
  • možnost nastavení až 5 telefonních čísel pro oznámení alarmu
  • interní mikrofon vám umožní slyšet co se v objektu děje
  • IP-kmery vám umožní vydět co se v objektu děje
  • automatické zasílání SMS/volání při spuštění poplachu
  • SOS tlačítko na klíčence - aktivace sirény a tísňového volání/SMS přivolá pomoc

Digitální záznam z IP-kamer je prováděn na standardní PC se zabezpečovacím software.

Orientační cena setu třech IP-kamer airlive (2x venkovní 1x vnitřní) a Evolve Sonix - bezdrátový GSM alarm, NAS serveru, záložního zdroje, síťového prvku je cca 40.000.-kč

Přístup do serveru přes vzdálené ovládání (nemusí být pevná IP adresa), online sledování samozřejmostí, detekce pohybu a nahrání videosekvence na server, jištění před výpadkem elektrického proudu až na 20 hodin.

 

Bezpečnostní kamery

Bezpečnostní kamery se dnes používají pro sledování nejrůznějších objektů a pozemků, k zabezpečení bank, muzeí, galerií, benzinových pump, parkovišť, letišť a v mnoha jiných zabezpečovacích aplikacích. Kamerové systémy jsou využívány při zabezpečení vnějších i vnitřních prostor, k zabezpečení velkých firemních objektů nebo v soukromé sféře (např. zabezpečení rodinného domu pomocí videovrátného). Často jsou bezpečnostní kamery nasazovány jako doplněk klasické EZS, čímž se zjednodušuje a zefektivňuje zabezpečení objektu.


Webové IP-kamery

S technickým pokrokem zejména v oblasti přenosových sítí a v oblasti digitalizace videosignálu se začínají stále více prosazovat tzv. webové kamery, jinak též IP-kamery (IP – „Internet Protocol“). V pouzdře webové kamery je kromě standardní analogové videokamery integrován též videoserver, který zajišťuje digitalizaci a komprimaci videosignálu a připojení videokamery k počítačové síti. IP-kamery mají implementované webové stránky, které umožňují sledovat obraz z webové kamery z kteréhokoliv místa v síti (LAN / Internet) pomocí standardního webovského prohlížeče (Internet Explorer). Webové kamery jsou proto využívány mimo jiné pro videomonitoring a zabezpečení vzdálených objektů.

Webové IP-kamery je nutné odlišovat od tzv. web-kamer nebo web-camů, které se prodávají za pár stovek v elektro obchodech. Tyto web-kamery nemají vestavěný videoserver a pro jejich připojení k síti je potřeba počítač vybavený videokartou nebo USB rozhraním a aplikačním software.

Často se webové IP-kamery používají jako tzv. on-line kamery k přímému přenosu na Internetu (sledování dopravy, průběhu stavby, sněhové zpravodajství ze zimních středisek apod.). Protože obraz z on-line kamery může sledovat kterýkoliv uživatel s připojením k LAN nebo Internetu, stávají se CCTV okruhy otevřenými systémy a pojem CCTV (uzavřené televizní okruhy) přestává být výstižný. Proto se pro označení této techniky se používají pojmy jako např. IP-monitoring, network video monitoring nebo OCTV („O“ jako “Open“ tj. otevřený).

Bezpečnostní kamery pokaždé jinak

Standardní bezpečnostní kamery jsou obvykle vybaveny snímacím prvkem CCD, lacinější low-end kamery využívají CMOS čip. Díky technickému pokroku v oblasti vývoje CCD obrazových prvků jsou dříve vyhradně používané černobílé bezpečnostní kamery postupně nahrazovány kamerami barevnými. Bezpečnostní kamery se vyrábějí v nejrůznějších provedeních: standardní kamery s CS-závitem pro výměnný objektiv, kompaktní kamery s vestavěným objektivem, polokulovité dome-kamery pro montáž na strop, deskové kamery pro vestavbu do různých zařízení atd. Pro kamerové systémy s aktivní obsluhou (operátorem) je možné využít tzv. auto-dome kamery (jinak též speed-dome kamery nebo fast-dome kamery), které umožňují vzdálené natáčení, naklápění a zoomování.
Kamerové systémy s dlouhodobým záznamem obrazu